O nas

Szukamy rozwiązań podążając za Twoimi potrzebami

logo_edited.png
Fotolia_31731927_Subscription_Monthly_XXL.jpg
Marble Surface

Nasza historia

Od ponad 18 lat zajmujemy się podnoszeniem kwalifikacji i uaktualnianiem wiedzy personelu medycznego z pionu położniczego i neonatologicznego. Naszą misją jest by w przyjaznej atmosmeferze szkolił się i zdobywał nową wiedzę i doświadczenia.

Wieloletnia współpraca z personelem medycznym pokazały nam, że przygotowanie młodych rodziców do macierzyństwa jest na bardzo zróżnicowanym poziomie.

Poczęcie dziecka i okres ciąży jest tym najwłaściwszym momentem, by świadomie przygotować się do właściwej opieki nad dzieckiem, poznać zalety i wady różnych metod karmienia, dowiedzieć się co się będzie działo z ciałem kobiety i jej psychiką po porodzie, jak zapewnić bezpieczeństwo rodzicom i ich dziecku.

Dzisiejszy tryb życia, pośpiech i zapracowanie utrudnia lub wręcz nie pozwala młodym rodzicom zatrzymać się i pomyśleć o tym. Dlatego właśnie profesjonalnie przygotowany personel medyczny jest gwarantem ich  spokojnego rozpoczęcia tej długiej drogi jaką jest rodzicielstwo.

 

Aby wesprzeć szpitale, gabinety lekarskie i wszystkie instytucje, którym bliski jest temat edukacji młodych rodziców, tworzymy wszelkie materiały pomocnicze. Są to ulotki, plakaty, film DVD „Wszystko o karmieniu piersią i pielęgnacji noworodka”.

Wszystkie nasze materiały są sprawdzane pod względem poprawności merytorycznej i konsultowane z wybitnymi specjalistami. Dodatkowo, aby aktywować i podnosić wiedzę personelu medycznego wydajemy Biuletyn edukacyjno/informacyjny Programu Edukacji Okołoporodowej SZKOŁA MATEK I OJCÓW oraz organizujemy szkolenia i konferencje.

Nasze działania zostały zauważone i bardzo wysoko ocenione między innymi przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, PKN UNICEF oraz Fundację "Rodzić po Ludzku".

 

                                                                    Wspólnie z Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie zainicjowaliśmy wdrażanie do Szpitali w całym kraju Programu Edukacji Okołoporodowej -

                                                                    SZKOŁA MATEK I OJCÓW - Razem  Łatwiej. Obecnie Programem opiekuje się i czuwa nad jego kształtem Profesor Ewa Dmoch-Gajzlerska UM Warszawa.

                                                                    Bezpośrednio współpracujemy z Katedrą i Kliniką Neonatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, Instytutem Kultury

                                                                    Europejskiej Uniwersytetu im.A.Mickiewicza w Poznaniu, Szpitalem Solec w Warszawie i wieloma innymi w całym kraju.

 

 

 

Obecnie wychodząc na przeciw potrzebom rodziców rozpoczęliśmy cykl Spotkań edukacyjno-kulturalnych pt."Rodzicielstwo z kulturą", gdzie kadra medyczna, specjaliści wzmacniają rodzicom i uaktualniają zdobytą wiedzę z zakresu położnictwa, neonatologii, pediatrii, dietetyki i psychologii.

 

Prywatnie jesteśmy rodzicami dwójki wspaniałych dzieci, które nie wiadomo kiedy tak szybko urosły,  Miłosza, lat 24 i Oliwii, lat 20.

Kochamy góry i wodę. Wspólnie spędzany wolny czas, choć jest go zawsze MAŁO. Staramy się spędzać go aktywnie, na podróżach, wędrówkach i rozmowach. Polecamy je wszystkim, gdyż nasze dzieci bardzo szybko rosną i niestety z czasem potrzebują nas coraz mniej... Pojawiają się nowi koledzy, koleżanki i oni wypełniają Im czas. Cieszmy się więc każdą wspólną chwilą i dniem dzisiejszym. Radzimy, przed każdą odpowiedzią dziecku "ZARAZ", zastanowić się czy warto?                                                                                    

logo Szkoły Matek POPRAWIONE 2012.jpg
Marble Surface

Poznaj nasz Zespół

Marble Surface

REKOMENDACJE

1200px-UNICEF_Logo.png
logo KUKP.jpg
logo_PTN_duze.png
1.png
dmoch.png